• Ložiska pro těžební průmysl
  Ložiska pro těžební průmysl
 • Železniční ložiska
  Železniční ložiska
 • Ložiska pro potravinářský průmysl
  Ložiska pro potravinářský průmysl
 • Ložiska pro ropný průmysl
  Ložiska pro ropný průmysl
 • Ložiska pro zemědělské stroje
  Ložiska pro zemědělské stroje

Společnost ROLEK

Mezi evropskými společnostmi, vyrábějícími průmyslová ložiska, zaujímá český výrobce ROLEK významné místo v první desítce. Společnost se zaměřuje především na západní spotřebitele. V poslední době se však kvalitní výrobky ROLEK začínají prosazovat i na no

Historie společnosti ROLEK

Společnost byla založena v roce 1929 v Českých Budějovicích rodákem z Maďarska László Gověříkem a Čechem Antonínem Kaštou. Zpočátku se firma jmenovala „Kašta a společníci“ a byla autoopravnou, kde se opravovaly nejrůznější stroje a obnovovali poškozené části strojů a náhradní díly. V roce 1932 se společníci přestěhovali do Prahy, kde zahájili výrobu kuličkových ložisek pro německé a francouzské automobily.

Během druhé světové války společnost dočasně zastavila činnost. Kašta emigroval do Spojených států, kde se také zabýval výrobou mechanických dílů. Po návratu dvou synů Antonína Kašty do vlasti v roce 1994 byl zámořský pobyt silným impulsem pro rozvoj společnosti. Právě tehdy firma dostala své jméno ROLEK, shodující se s pojmem „válec“, „rolka“.

Zakladatelé společnosti ROLEK navázali po létech emigrace vztahy s americkými průmyslovými podniky a organizovali dodávky válečkových a kuličkových ložisek do Spojených států a Kanady. Závod se aktivně rozvíjel a roku 2001 už poskytoval 800 pracovních míst a vyráběl více než 70 druhů výrobků. Společnost ROLEK (Česká republika) je dnes jedním z nejmodernějších výrobců ložisek ve východní Evropě a její výrobky jsou dobře známé na obou polokoulích.

Přednosti společnosti

Celý svět ví, že když kupíte originální kuličkové nebo válečkové ložisko ROLEK, tak si můžete být jisti jeho spolehlivostí. Kvalitu výrobků českého výrobce zajišťuje vysoká úroveň automatizace výroby, která prakticky vylučuje vliv lidského faktoru. Shoda ložisek s přísnými mezinárodními normami je sledována ve všech fázích výroby. ROLEK nakupuje suroviny pro své výrobky pouze v Evropě, a to především švédské a norské oceli. Mnohé z výrobků společnosti jsou svého druhu jedinečnými, protože byly vyvinuty a patentovány konstruktéry společnosti.

Typy ložiskových výrobků

Škála produktů, které vyrábí známá česká značka, je velmi široká. Mezi výrobky, které stojí za zmínku, patří následující typy ložisek:

 • kuličková;

 • válečková a jehlová;

 • samonivelační;

 • kluzná bez údržby.

Spotřebitelům je nabízen velký výběr velikostí a modifikací, včetně tepelně odolných ložisek a speciálních řešení pro použití v agresivních prostředích. Společnost neustále hledá nová, efektivní řešení, udržuje krok s vývojem odvětví a zavádí nové technologie a pokročilé materiály.

Každé dovážené ložisko ROLEK je výrobkem, který splňuje normy DIN a je určen pro intenzivní provoz ve výrobě, dopravě nebo každodenním životě. Vysoká životnost produkce je potvrzována oficiálními zárukami, které poskytuje výrobce.