Kvalita ložisek Rolex

Kvalita ložisek Rolex

V moderních průmyslových a dopravních odvětvích je nesmírně důležité dosažení maximální spolehlivosti sestav a dílů, což je zapříčiněno jejich vysokým zatížením a velkým počtem jiných nepříznivých faktorů. To platí i pro ložiska, jako prvky mechanismů, jenž zajišťují oporu pro pracovní hřídele a nápravy. Český výrobce Rolek je společností, jejíž produkty jsou celosvětově známé díky široké škále výrobků a vysoké úrovni jejich provedení. Kvalita ložisek Rolek je to, na co je tato evropská společnost od svého založení právem hrdá.

Záruka kvality Rolek

V roce 1994, kdy společnost poprvé vstoupila na evropský trh a značka Rolek nebyla všeobecně známa, učinilo vedení společnosti důležité rozhodnutí, a sice vytýčilo si za cíl dosažení celého cyklu výroby ložisek ve svém závodě. Výrobce se s tímto náročným úkolem vyrovnal za pouhé dva roky a již v roce 1996 společnost Rolek oficiálně uvedla, že v jejích výrobcích nebyl použit ani jediný importní prvek. Tento přístup zajistil značce následující výhody:

  • snížení výrobních nákladů na ložiska;

  • možnost rychle rozšiřovat sortiment;

  • naprosté zbavení závislosti na dodavatelích z cizích zemí;

  • naprostá jistota v patřičné úrovni jakosti každého jednotlivého výrobku.

Obzvláště důležitý byl pro závod Rolex poslední činitel, protože díky němu je nyní možné kontrolovat dodržování vlastní výrobní technologie ve všech fázích výroby. Výroba ložisek dosáhla nové úrovně a ve výrobním závodě byl vyvinut vlastní jedinečný systém řízení kontroly jakosti. Výroba nového produktu je sledována odborníky od okamžiku dodání do závodu surovin a materiálů až do okamžiku, kdy je hotový produkt převeden do skladu.