Objemy společnosti Rolek

Objemy společnosti Rolek

Český výrobce ložisek společnost Rolek je jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících podniků v oboru. Výrobky této evropské značky jsou známy v desítkách zemí po celém světě a všude si zasloužily vysoké uznání a dobrou pověst. Díky velice odpovědnému přístupu k práci je společnost od svého založení v roce 1994 neustále doprovázena úspěchy. Pro mnoho mladých společností se krátká, ale bohatá historie společnosti Rolek stala příkladem toho, jak tvrdá práce a pečlivě promyšlená tržní strategie mohou vyvést neznámou provinční továrnu na světovou úroveň.

Zvyšování objemů výroby firmy Rolek

Po zahájení výroby s 10 typy výrobků, nabízela firma svým zákazníkům v roce 1999 už více než 70 typů valivých a kluzných ložisek, která byla vyráběna v jedné továrně, nacházející se 40 km od hlavního města České republiky. V současné době se více než 200 typů velikostí ložisek českého výrobce oficiálně dodává do stovek podniků z různých zemí světa a roční objem výroby společnosti přesahuje 8 milionů kusů.

Dnes si spotřebitelé mohou koupit originální ložisko této evropské značky o hmotnosti od 1 gramu až do 2 tun. Každý rok roste sortiment a v katalozích společnosti se objevuje stále více inovačních výrobků. Závod vyrábí téměř všechny typy valivých ložisek, která jsou používaná v současné výrobě a dopravě. Ale značka má i své vlastní „firemní“ produkty.

Mezi nejznámější a nejoblíbenější výrobky společnosti stojí za zmínku:

  • jehlová ložiska velkých průměrů;

  • samonivelační modely;

  • ložiska bezúdržbová;

  • přesná ložiska.

Firma také vyrábí ložiska Rolek na zakázku dle individuálních objednávek a požadavků zákazníků. Každoročně se vyrábí více než 10 000 exkluzivních výrobků značky pro mimořádná zařízení v těžebním, ropném, plynárenském a energetickém průmyslech. Několik ložisek o velkých průměrech, vyrobených továrnou, slouží jako podpěry pro lodní šrouby výletních lodí, které se plaví po světových oceánech. Výrobky této značky patří ke zboží, na které je Česká republika pyšná.